Rulo Açıcı

30 Apr

Sac işleme hatlarında uygulanan verimlilik arttırma çalışmalarında, kalıp değiştirme ve açıcıya yeni rulo yükleme zamanlarının azaltılması, daima birincil hedef olmuştur. Bu çalışmalara paralel olarak kalıp değişimini kolaylaştıran aparatların geliştirilmesinin yanı sıra, rulo yüklemeyi hızlandıran sistemler, yükleme araçları, 2 Mandrenli ve 4 Mandrenli Açıcılar geliştirildi. 2 ve 4 mandrenli Rulo Açıcılar yalın üretime uyumlu olarak çalışabilmektedir. Üzerinde rulo stoklayabilmesi sayesinde, sac bitene kadar çalışmak zorunda kalınmadığından, fazla üretilen malzemenin stoklanması için ayrılan alan, malzemenin bu alana taşınmasında kullanılan işgücü, zaman ve taşıma araçlarının kullanımından tasarruf sağlamaktadır. Bunun yanında siparişler arası geçişler hızlandığından, teslim sürelerinin kısalmasına paralel olarak müşteri memnuniyetinin sağlanmasında da önemli bir rol oynamaktadır.rulo sac açıcılar rulo saç acma

Bu yeni seri verimlilik,  üretkenlik ve üretim alanının daha verimli kullanılması için tasarlanmıştır. Arka loop çemberi sayesinde loop çukuru açma ihtiyacını ortadan kaldırmıştır.

Bu sistemde ilave olarak pinçroll ünitesi, motorlu hidrolik hidrolik üst baskı, giriş küreği ve rulonun ağırlığı 10 Ton’un üzerinde ise karşı yatak (Açıcı destek kolu) kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: